Łańcut: budowanie szpitali, to dobry interes

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2010 13:57

Dwanaście firm jest zainteresowanych budową pawilonu szpitalnego, tzw. Nowego Szpitala, dla Centrum Medycznego.

W nowym obiekcie (o wartości ok. 50 mln zł) miałaby się znaleźć większość szpitalnych oddziałów, blok operacyjny, część diagnostyczna i izba przyjęć. Ale jak wybudować pawilon o powierzchni ok. 7 tys. m kw. bez własnego wkładu finansowego.

Zarząd spółki – należącej do powiatu – ogłosił w prasie, że byłyby zainteresowany współpracą z firmą, która podejmie się budowy. Dzięki temu, że jest Centrum spółką prawa handlowego, może szukać zewnętrznego inwestora. W zamian za wkład finansowy szpital chce przekazać lub udostępnić stare budynki oraz atrakcyjnie położne tereny w pobliżu zamku łańcuckiego.

– Kredyt nie wchodził w grę, a ani my, ani starostwo nie miało takich pieniędzy. Stąd pomysł współpracy, która może przybrać np. formę partnerstwa prywatno-publicznego – tłumaczy portalowi rynekzdrowia. pl Krzysztof Przyśliwski, prezes zarządu Centrum Medycznego.

Prezes dodaje, że 13 sierpnia odbędzie się zgromadzenie wspólników, na którym przedstawi raport o wybranym modelu finansowania inwestycji. Liczy, że potencjalnego inwestora skuszą tereny i obiekty, które będzie mógł zagospodarować po przeprowadzce szpitala do nowego pawilonu.

Czas budowy, to 2,5 roku od momentu zawarcia umowy.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum