RZX/Rynek Zdrowia | 03-12-2019 17:46

LUX MED przejmuje warszawską Klinikę Głowy i Szyi Optimum

Grupa LUX MED kupiła warszawską Klinikę Głowy i Szyi Optimum. To jeden z niewielu ośrodków w Polsce, w którym podczas jednej wizyty przeprowadzana jest pełna ocena endoskopowa górnych dróg oddechowych.

Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED. Fot. PTWP

- Bardzo się cieszę, że możemy dziś ogłosić zamknięcie tej ważnej dla nas transakcji. Klinika Głowy i Szyi Optimum staje się częścią Grupy LUX MED, co pozwala nam znacząco poszerzyć ofertę usług z zakresu schorzeń rejonu głowy i szyi na terenie województwa mazowieckiego. Dołącza też do nas zespół uznanych specjalistów. Jestem przekonana, że nowy ośrodek szybko znajdzie uznanie wśród pacjentów naszej Grupy - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Klinika Głowy i Szyi Optimum to nowoczesna placówka specjalizująca się w laryngologii (otolaryngologii) i świadcząca profesjonalne usługi medyczne w zakresie chorób górnych dróg oddechowych oraz rejonu głowy i szyi - zarówno, dla dorosłych, jak i dzieci. Poza wszechstronną diagnostyką i leczeniem zachowawczym, pacjenci mogą tu również skorzystać z leczenia chirurgicznego w ramach chirurgii jednego dnia.

Zespół Kliniki Optimum tworzy blisko 70 pracowników, w tym 50 lekarzy, m.in. otorynolaryngologów i chirurgów głowy i szyi, a także takich specjalności jak: audiologia i foniatria, alergologia, endokrynologia, ultrasonografia, dermatologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna twarzy.