×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kwidzyn: szpital ma nowy zespół chirurgów

Autor: kwidzyn.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia06 listopada 2017 14:45

W Szpitalu Zdrowie w Kwidzynie (Pomorskie) pracę rozpoczął nowy zespół chirurgów.

Kwidzyn: szpital ma nowy zespół chirurgów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ordynatorem oddziału chirurgii został Janusz Zając, specjalista chirurg, który, aby poprowadzić oddział, przeniósł się do Kwidzyna ze Śląska. Janusz Zając jest chirurgiem z dwudziestoletnim doświadczeniem. Wcześniej pracował w Szpitalu Miejskim i Szpitalu Wojskowym w Gliwicach oraz Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.

Jego zastępcą jest Zdzisław Żywicki, wieloletni ordynator. Na stanowiskach starszych asystentów pracują Piotr Wysocki, wieloletni pracownik Oddziału Chirurgii Ogólnej w Prabutach oraz Cezary Ostrowski, który pracował przez wiele lat w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, a ostatnio na stanowisku Ordynatora Oddziału Chirurgii Szpitala w Chełmnie.

W odnowionym składzie oddział nadal będzie zabezpieczał miasto i okolice jeśli chodzi o tzw. chirurgię stanów nagłych, ale nowy ordynator chce rozszerzyć zakres dostępnych dla mieszkańców planowych zabiegów operacyjnych. Chodzi przede wszystkim o operacje przepuklin brzusznych, tarczycy, operacje na drogach żółciowych, operacje żylaków kończyn dolnych czy zabiegi z zakresu koloproktologii.

Budowa nowego zespołu chirurgów w kwidzyńskim szpitalu to pokłosie niedawnego sporu poprzednich lekarzy z dyrekcją placówki. Po tym jak nie osiągnęli oni porozumienia w kwestiach finansowych, zdecydowali się odejść z pracy.

Więcej: www.naszemiasto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum