Kwidzyń: jest szansa na porozumienie w szpitalu

Autor: Radio Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2016 09:04

Pojawiła się szansa na porozumienie załogi z dyrekcją Szpitala Zdrowie Sp. z o.o. w Kwidzynie. Kierujący lecznicą wyrazili bowiem zgodę na podwyższenia funduszu wynagrodzeń.

Planowane na 5 maja rozpoczęcie strajku czynnego zostaje wstrzymane. Fot. Shutterstock

Jak podało Radio Gdańsk, protestujący lekarze i pielęgniarki dostali telefoniczną i pisemną informację o zaakceptowaniu proponowanego przez nich podwyższenia funduszu wynagrodzeń. Chodzi o kwotę pół miliona złotych, do końca 2016 r. Jak to przełoży się na konkretne wynagrodzenia poszczególnych pracowników, na razie nie wiadomo.

Jak czytamy w oświadczeniu związkowców w związku z tym planowane na  5 maja rozpoczęcie strajku czynnego zostaje wstrzymane. Miał on przybrać formę ostrego dyżuru. Do szpitala mieli być przyjmowani jedynie pacjenci w stanie zagrożenia życia.

To dopiero wstępne porozumienie, więc załoga pozostaje przy formie godzinnych strajków ostrzegawczych. Codziennie w południe nadal mają odbywać się wiece przed głównym wejściem do szpitala.

Przypomnijmy. Konflikt rozpoczął się, gdy przed miesiącem powiat kwidzyński sprzedał 71 procent udziałów w spółce "Zdrowie" firmie EMC z Wrocławia. Pracownicy byli temu przeciwni.

Więcej: www.radiogdansk.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum