Kutno: szpital wstrzymuje planowe przyjęcia

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2014 21:33

Większość radnych powiatu kutnowskiego opowiedziała się w poniedziałek (18 sierpnia) przeciwko emisji obligacji przez Kutnowski Szpital Samorządowy. Rezygnację z fotela dyrektora Kutnowskiego Szpitala Samorządowego zapowiedział już Andrzej Musiałowicz.

Radni, którzy zagłosowali przeciwko, są zdania, że są inne sposoby ratowania szpitala. Zarząd Kutnowskiego Szpitala Samorządowego chciał emitować obligacje o wartości 14 mln zł. Pieniądze miały być przeznaczone na spłacenie większości zadłużenia spółki. Obecnie wszystkie zobowiązania szpitala wynoszą ponad 17 mln zł, z czego 8 mln zł to zobowiązania wymagalne.

Już na kilka dni przed podjęciem uchwały atmosfera była bardzo napięta. Swój sprzeciw wyrażał m.in. wbrew innym koalicjantom, wicestarosta kutnowski Konrad Kłopotowski. Przeciwko byli radni opozycyjni, którzy widzieli w tym pójście w stronę prywatyzacji spółki.

We wtorek (19 sierpnia) zarząd spółki spotkał się z załogą. Dyrektor placówki zapowiedział, że jeśli do 28 sierpnia sytuacja się nie zmieni w kwestii finansowej, poda się do dymisji. Poinformował również, że wystąpiono już do NFZ o wstrzymanie przyjęć planowych. Przyjmowane będą tylko nagłe przypadki.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum