Kutno: szpital będzie spółką

Autor: Wiadomości24.pl/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2009 10:43

Szpital im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie nie zdołał przeprowadzić planu restrukturyzacyjnego i jego dalsze funkcjonowanie stoi pod znakiem zapytania. Powiatowi radni zdecydowali o przekształceniu placówki w spółkę prawa handlowego.

Głosowanie radnych nad przekształceniem szpitala poprzedziła burzliwa dyskusja – podają Wiadomości24.pl.

– To co robicie jest upokarzające. Wy powinniście się wstydzić - wykrzyknęła do radnych zdenerwowana członkini związku zawodowego pielęgniarek i położnych. Następnie zgłosiła przewodniczącemu rady powiatu, że chce zabrać głos. – To przypomina jarmark. Obiecano personelowi gruszki na wierzbie. Tutaj wiele osób powinno ponieść odpowiedzialność karną i polityczną. Lekarz jest lekarzem, ale nad pacjentem jest pielęgniarka.

Radny Jerzy Pruk stwierdził, że uchwała jest przygotowana niechlujnie.

– Spodziewaliśmy się, że w tak ważnej sprawie uchwała Rady Powiatu będzie przez Zarząd Powiatu dobrze przygotowana. Wskaże ona korzyści i zagrożenia oraz przynajmniej wstępnie określi strukturę spółki, która przejmie po SP ZOZ udzielanie świadczeń medycznych mieszkańcom powiatu. - mówił Jerzy Pruk.

Za przekształceniem szpitala głosowało dwunastu radnych, przeciw było sześciu rajców, zaś jedna osoba wstrzymała się od głosu.

– Szpital kutnowski nie ma innego wyjścia – stwierdziła wicestarosta Jolanta Szczypińska.

Związki zawodowe działające w szpitalu maja jednak obawy co do przyszłości personelu zatrudnionego w placówce.

– W tej chwili protestów nie ma, ale nasza załoga jest bardzo zdenerwowana – powiedziała Barbara Mordzak, przewodnicząca związków zawodowych pielęgniarek w szpitalu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum