Kutno: pracownicy szpitala nie dostaną pieniędzy - będzie protest?

Autor: DK, Wiadomości24.pl/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2010 16:09

Jacek Marynowski, dyrektor kutnowskiego SPZOZ, spotka się we wtorek (13 kwietnia) z pracownikami szpitala, aby porozmawiać o wynagrodzeniach.

– W piątek spotkałem się ze związkowcami, natomiast obecnie czas na rozmowę z załogą na temat trudnej sytuacji szpitala, która zmusiła nas do pewnych decyzji. Chcę wytłumaczyć podjęte działania, w tym brak wypłaty w terminie części przysługującego wynagrodzenia – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Jacek Marynowski.

Dyrekcja szpitala ogłosiła, że większość pracowników nie dostanie dodatków tzw. ustawy 203. Szpitalne związki zawodowe ostro zaprotestowały przeciw przerzucaniu na załogę odpowiedzialności za finansowe problemy lecznicy.

Według starosty kutnowskiego, Doroty Dąbrowskiej, taka decyzja zapadła po rozmowach zarządu powiatu z dyrekcją szpitala, a do złej kondycji szpitala przyczyniła się także rada pracowników.

Związki ripostują, że pracownicy nie mają żadnych uprawnień do zarządzania jednostką, w przeciwieństwie do dyrekcji i starostwa i grożą protestem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum