Kukiz15: oddajmy subwencje partyjne na podwyżki dla pielęgniarek

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2016 11:31

Posłanka Agnieszka Ścigaj (Kukiz15) zaapelowała w czasie sejmowej debaty w środę (8 czerwca) o zrzeczenie się subwencji dla partii politycznych na rzecz potrzebnych pieniędzy na podwyżki dla pielęgniarek w CZD.

Podwyżek i zmiana norm zatrudnienia, to od lat postulaty pielęgniarek. Fot. Paweł Pawłowski/PTWP (zdj. archiwalne z ogólnopolskiej manifestacji pielęgniarek w Warszawie, we wrześniu 2015 r.)

Jak mówiła Agnieszka Ścigaj, zamiast rozmawiać o potrzebnym czasie na reformę służby zdrowia można tu i teraz rozwiązać kwestie związane z podwyżkami dla strajkujących pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka.

Posłanka klubu Kukiz15 podczas sejmowej debaty o sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka podkreślała, że dotyczy ona szpitala szczególnego, bo tam trafiają najtrudniejsze przypadki z placówek w całym kraju. Teraz ten szpital, to pomnik całej służby zdrowia na skraju bankructwa.

- My za paplanie na mównicy dostajemy zdecydowanie więcej niż pielęgniarki. Zaś zwykła pomyłka przemęczonej pielęgniarki może dać fatalne, nawet śmiertelne skutki - mówiła posłanka, nawiązując do jednego z postulatów strajkujących pielęgniarek z CZD, jakim jest zwiększenie norm zatrudnienia.

- Zamiast toczyć boje o Trybunał zajmijmy się sytuacją prawdziwych ludzi - komentowała.

Dodała podsumowując swoje wystąpienie: - Jeśli partie zrzekną się subwencji, znajdą się tu i teraz pieniądze dla pielęgniarek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum