Kujawy: peryferyjne szpitale walczą o pacjenta z dużych miast

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2010 19:13

W Świeciu, Nakle i Szubinie kuszą chorych domową atmosferą, krótszymi kolejkami, uprzejmymi lekarzami i reklamują się w lokalnych pismach.

Niepubliczny szpital w Świeciu szykuje się na podbój medycznego rynku w Bydgoszczy. Dyrekcja rozesłała do lokalnych gazet list, w którym reklamuje swój oddział ginekologii.

Jeszcze kilka lat temu powiatowy szpital w Świeciu tonął w długach i nie miał najlepszej opinii. Wszystko się zmieniło, gdy pięć lat temu lecznica przekształciła się w niepubliczny ZOZ. W NZOZ-ie należącym do Grupy Nowy Szpital, który ma kontrakt z NFZ, poprawiły się warunki leczenia.

Pacjenci przede wszystkim krócej czekają na zabiegi. Operacje laparoskopowe wykonywane są praktycznie od ręki. Podobnie jest w przekształconych, niepublicznych szpitalach należących do Grupy Nowy Szpital w Nakle i Szubinie.

Szpitale w Nakle i Szubinie nastawiają się na podstawową chirurgię, np. wycięcie przepukliny czy operacje żylaków.

Dr Leszek Włodarczyk, szef oddziału ginekologiczno-położniczego w Świeciu uważa, że teraz najtrudniejsze zadanie, jakie stoi przed lecznicami w mniejszych miastach, to przekonać pacjentów, że... duży szpital nie zawsze znaczy lepszy (od małego).

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum