Kujawsko-Pomorskie: żądają zwolnienia dyrektora szpitala

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 10 sierpnia 2014 16:31

Mieszkańcy domagają się zwolnienia szefa powiatowej lecznicy w Mogilnie - opisuje Gazeta Pomorska.

Czym dyrektor Michał Ogrodowicz się naraził? Zmianami kadrowymi w pogotowiu.

Wszystko zaczęło się od zmiany warunków pracy i płacy kierowcom karetek oraz zdegradowania doktora Romana Bardonia. Lekarz był koordynatorem pogotowia, kilka tygodni temu zapadła decyzja, że zostanie w pogotowiu tylko jako szeregowy pracownik. Mieszkańcy zebrali 1500 podpisów osób, domagających się przywrócenia lekarza na kierownicze stanowisko.

Teraz z kolei na jaw wyszło, że z pracy został zwolniony ratownik, który publicznie stawał w obronie doktora Bardonia. Pracownicy mówią, że boją się jawnie mówić o sytuacji w lecznicy.

Grupa mieszkańców, w tym także pracownicy służby zdrowia przyszli jednak na ostatnią, nadzwyczajną sesję rady powiatu. Mieszkańcy powiatu mogileńskiego po raz kolejny podkreślili, że nie akceptują sposobu zarządzania lecznicą. 

Tymczasem starosta Tomasz Barczak wyjaśnia, że SP ZOZ w Mogilnie jest samodzielnym zakładem. Zarząd ma tylko wpływ na wybór dyrektora. Nie ingeruje w sprawy kadrowe. 

Michał Ogrodowicz tymczasem nie zamierza się tłumaczyć ze swoich decyzji. Nie pozostawia jednak złudzeń mówiąc, że dr Bardoń nie sprawdził się w roli koordynatora, dlatego nie wróci na swoje stanowisko.

Więcej: www.pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum