Kujawsko-Pomorskie: wszystkie przychodnie POZ podpisały aneksy do umów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2014 18:06

Wszystkie 406 placówek podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w województwie kujawsko-pomorskim podpisały aneksy do umów na świadczenie usług medycznych w 2015 r. - poinformowała w środę (31 grudnia) rzeczniczka Kujawsko-Pomorskiego OW NFZ Barbara Nawrocka.

Kujawsko-Pomorskie: wszystkie przychodnie POZ podpisały aneksy do umów
Fot. Archiwum

W tym regionie już przed świętami Bożego Narodzenia NFZ i szpitale porozumiały się w sprawie kontraktów na przyszły rok.

- Cieszymy się, że udało się podpisanie wszystkich  aneksów przedłużających umowy z placówkami POZ. Nie będzie u nas żadnej rewolucji, nie musimy wprowadzać planu awaryjnego. Nikt nie będzie zamykał drzwi przychodni przed pacjentami. Wszyscy mogą liczyć na pomoc lekarską od początku przyszłego roku - podkreśliła Nawrocka.

Zawarcie umów ze wszystkimi jednostkami POZ w regionie to między innymi efekt środowego spotkania kierownictwa oddziału NFZ z przedstawicielami Kujawsko-Pomorskiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia i Fundacji Zdrowie dla Ciebie, które należą do Porozumienia Zielonogórskiego oraz Kolegium Lekarzy Rodzinnych i Kujawsko-Pomorskiej Izby Lekarskiej.

Na spotkaniu przedstawiciele środowiska lekarskiego podkreślali, że umowy zostały podpisane w trosce o dobro pacjenta, ale w pełni solidaryzują się z postulatami Porozumienia Zielonogórskiego i będą prowadzić akcję protestacyjną w formie oplakatowania przychodni.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum