Kujawsko-Pomorskie: w 2015 r. będzie więcej pieniędzy na rehabilitację

Autor: nowosci.com.pl/Rynek Zdrowia • • 14 sierpnia 2014 12:02

Elżbieta Kasprowicz, pełniącą obowiązki dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Oddziału NFZ, nie zadeklarowała, że weźmie udział w konkursie na to stanowisko. Konkurs ma być ogłoszony pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.

W rozmowie z Dziennikiem Toruńskim Nowości powiedziała, że głęboko przemyśli tę sprawę. Uwagę poświęca bieżącym zadaniom. W drugiej połowie września Kasprowicz chce się spotkać ze świadczeniodawcami, aby jak największe grono osób zostało poinformowane o założeniach Funduszu dotyczących kontraktowania świadczeń na przyszły rok.

Priorytetem Kujawsko-Pomorskiego OW NFZ na 2015 r. będzie zwiększenie wartości kontraktu na rehabilitację kardiologiczną i neurologiczną, poprawa dostępności pacjentów do leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C oraz realizacja założeń pakietów onkologicznego i kolejkowego.

Do podziału będzie prawie trzy i pół miliarda złotych. - W drugiej połowie tego roku spodziewamy się jeszcze dodatkowych pieniędzy. Większość przeznaczymy również na leczenie szpitalne oraz świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej - zapowiedziała Elżbieta Kasprowicz.

Więcej: nowosci.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum