Kujawsko-Pomorskie: szpitale wyczerpały już kontraktowe limity

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 09 października 2015 09:25

Niektóre z kujawsko-pomorskich szpitali sygnalizują, że przekroczyły sumy zakontraktowane na ten rok z Narodowym Funduszem Zdrowia.  Największe nadwykonania (od stycznia do sierpnia tego roku) ma Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu.

Kujawsko-Pomorskie: szpitale wyczerpały już kontraktowe limity
Kujawsko-Pomorskie: szpitale wyczerpały już kontraktowe limity. Fot. Archiwum

Jak informuje Kamila Wiecińska, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Biziela w Bydgoszczy, placówka na koniec sierpnia tego roku miała już nieco ponad 4 miliony złotych nadwykonań. Największe ponadlimitowe świadczenia dotyczą oddziałów: hematologii, neurochirurgii, urologii, ortopedii, gastroenterologii i intensywnej terapii.

Największe nadwykonania od stycznia do sierpnia tego roku wygenerował Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu - to ponad 17,5 mln zł. Kolejne na liście są: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku - 5,8 mln zł, Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu - 5,6 mln zł, 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy - 4,1 mln zł, Szpital Uniwersytecki nr 2 w Bydgoszczy i Centrum Onkologii w Bydgoszczy - po ponad 4 mln zł.

Jak  wyjaśnia Barbara Nawrocka, rzecznik kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ, powyższe nadwykoniaa to kwoty per saldo,  czyli od sum nadwykonań odliczono niewykonania, czyli środki, które nie zostały wykorzystane.

Więcej: www.pomorska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum