Kujawsko-Pomorskie: spółki pracownicze przejmują przychodnie

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2013 19:01

Od czwartku (1 sierpnia) Przychodnia Specjalistyczna OLK-MED w Toruniu działa jako spółka pracownicza. - Przejmowanie przez spółki pracownicze wojewódzkich ambulatoryjnych zakładów opieki zdrowotnej jest zgodne z przyjętą przez sejmik województwa koncepcją - wyjaśnia Beata Krzemińska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Kujawsko-Pomorskie: spółki pracownicze przejmują przychodnie

Nową spółkę prawa handlowego - Centrum Medyczne OLK-MED sp. z o.o. - tworzy 45 udziałowców. Centrum dzierżawi od samorządu województwa majątek ruchomy i nieruchomy (budynek został w ostatnim czasie wyremontowany i dostosowany do obowiązujących standardów na koszt samorządu województwa).

Spółka przejęła wszystkich pracowników likwidowanej przychodni, także realizację wartego ponad 5 milionów złotych rocznego kontraktu z NFZ.

- Przykłady zrealizowanych z powodzeniem przekształceń wojewódzkich zakładów opieki zdrowotnej na Kujawach i Pomorzu potwierdzają, że koncepcja powierzenia zarządzania tych placówek pracownikom była słuszna. Jestem przekonany, że działająca w nowej formie organizacyjnej przychodnia OLK-MED nadal będzie się cieszyć zaufaniem pacjentów - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Do tej pory takie przekształcenia przeszły: bydgoski Dom Sue Ryder oraz Obwód Lecznictwa SPZOZ w Bydgoszczy (obecnie Centrum Medyczne Nad Brdą). Zmiany objęły także bydgoską Wojewódzką Przychodnię Stomatologiczną, która została włączona w strukturę Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.

Jak informuje Beata Krzemińska, sejmik województwa podjął też uchwałę o likwidacji z końcem września Wojewódzkiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej w Bydgoszczy. W jej miejsce powstanie tworzony przez pracowników przychodni Regionalny Ośrodek Medycyny Sportowej SPORTVITA. Do podobnych zmian organizacyjno-prawnych przygotowują się również Bydgoskie Centrum Diabetologii i Endokrynologii w Bydgoszczy oraz Wojewódzkie Centrum Reumatologii i Rehabilitacji w Bydgoszczy.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum