Kujawsko-Pomorskie: prawie wszystkie szpitale z kontraktami z NFZ

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2012 10:54

Zazwyczaj kontraktowanie trwa do ostatnich dni grudnia. W tym roku, w połowie miesiąca prawie wszystkie placówki medyczne w województwie podpisały aneksy kontraktów z NFZ na najbliższy rok.

Kujawsko-Pomorskie: prawie wszystkie szpitale z kontraktami z NFZ

Jak informuje Gazeta Pomorska, kontrakt Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy będzie nieznacznie wyższy od tegorocznego, co zadowoliło dyrekcję placówki.

Wysokość przyszłorocznego kontraktu Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela zbliżona jest do poziomu finansowania w 2012 r., ale dyrekcja lecznicy przystała na takie warunki.

Podpisania kontraktu odmówił wcześniej Marek Nowak, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. W. Biegańskiego w Grudziądzu.

Jak zapewniał Gazetę Pomorską Jan Raszeja rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, rozmowy Funduszu ze szpitalem trwają i prawdopodobnie już wkrótce zakończą się podpisaniem umowy.

Tuż po południu w piątek (14 grudnia) rzecznik poinformował portal rynekzdrowia.pl, że "aneks do kontraktu na 2013 podpisał ostatni szpital, czyli Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. W. Biegańskiego w Grudziądzu. Tym samym aneksowanie szpitali w Kujawsko-Pomorskim dobiegło końca".

Więcej: www.pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum