Kujawsko-Pomorskie: ośrodek zdrowia ukarany za recepty

Autor: Nowości/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2016 12:45

1,1 mln złotych musi oddać Narodowemu Funduszowi Zdrowia SPZOZ w Łysomicach (powiat toruński) w związku z receptami zakwestionowanymi przez płatnika. Przed likwidacją ośrodek uratowało wsparcie lokalnego samorządu.

Kujawsko-Pomorskie: ośrodek zdrowia ukarany za recepty
Kujawsko-Pomorskie: ośrodek zdrowia ukarany za recepty. Fot. Archiwum

Problemy placówki zaczęły się, gdy NFZ zakwestionował legalność  recept  na leki refundowane, które miała wystawić poprzednia  kierowniczka Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łysomicach.

Po kontroli w ośrodku Fundusz zakwestionował ponad 500 recept z lat 2010-2015 o łącznej wartości refundacji ponad 920 tys. złotych. Łącznie z odsetkami to ponad 1,1 mln zł.

Prezes NFZ przychylił się do wniosku kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ i wyraził zgodę na rozłożenie spłaty tego zobowiązania finansowego na 48 miesięcznych rat z odsetkami płatnych od momentu podpisania ugody.

Do tej pory przychodnia zwróciła ok. 300 tys. zł . Do spłaty pozostało ponad 814 tysięcy złotych. Placówce wsparcia udzielił lokalny samorząd, który zapewnia środki na wynagrodzenia dla jej pracowników. Gdyby nie ta pomoc,  ośrodek prawdopodobnie zostałby zlikwidowany. 

Więcej: www.nowosci.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum