Kujawsko-Pomorskie: NZOZ przejmie gminne ośrodki zdrowia?

Autor: Głos Pomorza, KR/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2011 14:44

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Złotnikach Kujawskich złożył ofertę przejęcia gminnych ośrodków zdrowia.

Kujawsko-Pomorskie: NZOZ przejmie gminne ośrodki zdrowia?
W opinii czytelników Gazety Pomorskiej niepubliczna placówka w Złotnikach Kujawskich od dziesięciu lat konkuruje z Gminnym Ośrodkiem Zdrowia i ten układ powinien funkcjonować nadal.

Wójt Witold Cybulski w rozmowie Rynkiem Zdrowia wyjaśnia jednak, że sprawa dotyczy nie tylko gminnego ośrodka zdrowia w Złotnikach Kujawskich, ale i ośrodka we wsi Tuczno. Budynek tamtejszej lecznicy, w której lekarz przyjmuje przez trzy dni w tygodniu, jest w złym stanie.

– To nie są dobre warunki ani dla pacjentów, ani dla lekarza, w przyszłości będą z pewnością powodem kłopotów z sanepidem. Musimy ten problem rozwiązać. Bierzemy pod uwagę różne opcje, m.in. ofertę NZOZ Zespół Medycyny Rodzinnej-Iwona Zabrzyńska w Złotnikach Kujawskich. Niepubliczny ośrodek zaoferował publicznemu przejęcie go wraz z pracownikami, dotyczy to również zakładu w Tucznie – mówi Cybulski.

Zapewnia, że rada gminy będzie przyglądać się sprawie i zrobi wszystko, żeby mieszkańcy byli zadowoleni z rozwiązania problemu.

– Nie kierujemy się żadnymi sympatiami czy antypatiami. Czekamy również na ofertę gminnego ośrodka zdrowia – deklaruje wójt.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum