Kujawsko-Pomorskie: NFZ zapłaci 33 mln zł za nadwykonania

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2014 14:31

W Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, w związku z zakończeniem rozliczeń dotyczących 2013 roku, podjęta została decyzja o częściowej zapłacie za świadczenia wykonane w 2013 roku ponad limity określone umowami. Na ten cel zostały przeznaczone 33 mln zł.

Kwota ta, jak podkreślają przedstawiciele Funduszu, jest na przestrzeni ostatnich kilku lat rekordowa. W ramach tych środków rozliczeniem objęte zostaną nadwykonania we wszystkich rodzajach świadczeń. 

W 100 proc., w łącznej kwocie 6,3 mln zł, zostaną sfinansowane świadczenia wykonane ponad limit z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, świadczenia stomatologiczne, profilaktyczne programy zdrowotne oraz tzw. świadczenia kontraktowane odrębnie.

Nadwykonania powstałe w pozostałych obszarach, objęte zostaną finansowaniem w łącznej kwocie 26,4 mln zł, z której 16,4 mln zł przeznaczono na zapłatę za świadczenia udzielone w obszarze leczenia szpitalnego, 5,4 mln zł na sfinansowanie nadwykonań w obrębie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, 1,1 mln zł na świadczenia rehabilitacyjne a 3,4 mln zł na zapłatę za świadczenia opieki długoterminowej i paliatywno-hospicyjnej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum