Kujawsko-Pomorskie: NFZ obcina środki na rehabilitację

Autor: Regionalny Portal Informacyjny/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2014 11:27

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy ogłosił konkurs w zakresie fizjoterapii rehabilitacyjnej. Dla powiatu sępoleńskiego środki zaproponowane w procedurze konkursowej są okrojone o 60 proc. w stosunku do obecnie zakontraktowanych.

W ubiegłym tygodniu, włodarze z terenu powiatu spotkali się z Elżbietą Kasprowicz, zastępcą dyrektora ds. medycznych OW NFZ. Kasprowicz przedstawiła wykres, z którego wynikało, że dotychczas na terenie powiatu sępoleńskiego na rehabilitację przypadała druga co do wielkości kwota środków - zaraz po Bydgoszczy. Dlatego w obecnym konkursie środki zostały podzielone inaczej. 

Tak niski kontrakt może dla powiatu oznaczać likwidację miejsc pracy i wydłużenie się kolejki oczekujących na rehabilitację. Już teraz na zabiegi czeka się dwa miesiące.

Wobec powyższego przygotowano listy protestacyjne, które są dostępne w przychodniach i urzędach na terenie powiatu sępoleńskiego. Każdy mieszkaniec powiatu, który nie zgadza się ze zmniejszeniem ilości świadczonych usług rehabilitacyjnych może je podpisać. 

Więcej: forum.e-krajna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum