Kujawsko-Pomorskie: NFZ nie obniża kontraktu na onkologię w Grudziądzu

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2013 13:19

NFZ proponuje 36-procentowe zmniejszenie limitów na świadczenia w 2014 roku dla oddziału onkologii klinicznej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu - podała regonalna prasa. Dementuje te doniesienia Jan Raszeja, rzecznik prasowy kujawsko-pomorskiego NFZ.

Kujawsko-Pomorskie: NFZ nie obniża kontraktu na onkologię w Grudziądzu

Takie zmniejszenie limitu kontraktu mogłoby oznaczać, że około sierpnia przyszłego roku skończą się pieniądze na świadczenia dla pacjentów oddziału i poradni onkologicznej przy grudziądzkim szpitalu.

- To jest jakieś nieporozumienie. Nasza propozycja aneksu do kontraktu na przyszły rok zakłada jego identyczną wysokość, jak w wyjściowym kontrakcie na 2013 rok. Proponowana kwota nie zmieniła się nawet o złotówkę - mówi portalowi rynek zdrowia.pl Jan Raszeja, rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Jak podkreśnia rzecznik, w środę (6 listopada) dyrektor Funduszu rozmawiał z ordynator oddziału, aby wyjaśnić całe nieporozumienie.

- Trwa aneksowanie umów kontraktowych. Różne placówki otrzymują propozycje i jeśli przyjąć generalnie jakiś termin to do połowy listopada będziemy czekać na opinnie i stanowiska szpitali w sprawie proponowanych przez nas propozycji. Aneksy w ostatecznej postaci będą podpisywane sukcesywnie do końca roku - dodaje Raszeja.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum