Kujawsko-Pomorskie: Jak długo będziesz czekał do lekarza? Zadzwoń do NFZ

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2014 11:21

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ uruchomił infolinię dla chorych, którzy chcą dowiedzieć się, w której poradni najszybciej otrzymają pomoc specjalisty. Pod numerem telefonu 800-804-002 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16) można uzyskać informację o długości kolejki i średnim czasie oczekiwania na przyjęcie przez lekarzy w całym województwie.

Pod numerem telefonu 800-804-002 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16) można uzyskać informację o długości kolejki i średnim czasie oczekiwania na przyjęcie przez lekarzy w całym województwie.

Długość kolejek można też sprawdzać na stronie kujawsko-pomorskiego NFZ. Nie ma tam już jednak aplikacji, którą bydgoski oddział funduszu stworzył i uruchomił przed dwoma miesiącami. Teraz zastąpił ją ogólnopolski serwis o kolejkach.

Jak tłumaczy Jan Raszeja, rzecznik prasowy kujawsko-pomorskiego oddziału Funduszu, NFZ zebrał doświadczenia oddziałów, które starały się internetowo monitorować kolejki i stworzył ujednolicony system dla całego kraju. Pacjent, który z różnych powodów chce się leczyć w innym województwie, ma bez problemu znaleźć lekarza za pomocą tej aplikacji.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum