Kujawsko-Pomorskie: 43 mln zł dla szpitali powiatowych ze środków UE

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2017 13:55

Szpitale powiatowe w województwie kujawsko-pomorskim będą mogły od 29 maja składać wnioski w konkursie dedykowanym służbie zdrowia w ramach środków z UE. Do podziału są ponad 43 mln zł.

Kujawsko-Pomorskie: 43 mln zł dla szpitali powiatowych ze środków UE
To kolejny zastrzyk finansowy dla lecznic w mniejszych miejscowościach Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

- To kolejny zastrzyk finansowy dla lecznic w mniejszych miejscowościach. Zależy nam na tym, żeby znacząco poprawić dostępność diagnostyki oraz leczenia dla wszystkich mieszkańców regionu - poinformował marszałek województwa Piotr Całbecki.

Dodał, że szpitale podległe samorządowi województwa przeszły już znaczącą modernizację, połączoną w wielu przypadkach z rozbudową szpitalnych kompleksów, a także zakupami wyposażenia oraz nowoczesnej aparatury.

Marszałek tym samym odniósł się do nakładów na służbę zdrowia w poprzedniej perspektywie finansowej UE na lata 2007-2013. - Teraz kontynuujemy ten proces - uzupełnił Całbecki.

W ramach konkursów, w których wnioski będą przyjmowane od 29 maja do końca lipca, mogą aplikować o dofinansowanie szpitale powiatowe działające w systemie publicznej służby zdrowia.

Środki, do 60 proc. wartości projektu, będą mogły zostać przeznaczone na modernizację obiektów, zakupy sprzętu służącego do leczenia chorób układu krążenia, narządu ruchu, układu oddechowego i nowotworowych, a także wykorzystywane w ramach leczenia ginekologicznego, neonatologicznego, pediatrycznego i położnictwa.

W zależności od potrzeb możliwe jest rozszerzenie zasięgu projektów o segmenty lecznictwa wskazane w wyniku lokalnej diagnozy demograficzno-epidemiologicznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum