Kujawsko-Pomorski OW NFZ ws. telefonicznej rejestracji pacjentów

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2012 12:08

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Bydgoszczy przypomina świadczeniodawcom, że rejestracja telefoniczna jest pełnoprawnym sposobem umówienia się na wizytę.

Kujawsko-Pomorski OW NFZ ws. telefonicznej rejestracji pacjentów

W związku z pojawiającymi się ostatnio w lokalnych środkach masowego przekazu informacjami, że w niektórych placówkach ochrony zdrowia pacjent próbujący się zarejestrować telefonicznie na wizytę u lekarza nie może tego uczynić, Tomasz Pieczka, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego oddziału Funduszu przypomina świadczeniodawcom o spoczywającym na nich obowiązku zapewnienia możliwości skorzystania z rejestracji w takiej postaci.

Zwraca także uwagę, że - obok zgłoszenia osobistego czy też za pośrednictwem osoby trzeciej - jest to pełnoprawna forma zarejestrowania się w przychodni.

Dyrektor Pieczka zaznacza, że wymóg zapewnienia tej możliwości wynika z rozporządzenia ministra zdrowia z 6 maja 2008 r. (Dziennik Ustaw nr 81/2008, poz. 484, paragraf 12, p.1). Jednocześnie informuje, że Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w trybie pilnym zażądał złożenia wyjaśnień od tych świadczeniodawców, których przypadki zostały opisane w mediach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum