Kudowa Zdrój: szpital wojskowy przekazano starostwu kłodzkiemu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2011 17:43

Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało w czwartek 24. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Kudowie Zdroju (Dolnośląskie) starostwu kłodzkiemu. Jest to pierwsze wojskowe sanatorium przekazane samorządowi.

Kudowa Zdrój: szpital wojskowy przekazano starostwu kłodzkiemu
Jak powiedział w czwartek (31 marca) na konferencji prasowej w Kłodzku minister obrony narodowej Bogdan Klich, przekazanie szpitala to kolejny krok w dostosowywaniu zasobów wojska do faktycznych potrzeb.

- Mieliśmy pięć Wojskowych Szpitali Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowych, a 100-tysięczne w pełni zawodowe wojsko tylu nie wymaga. Tak ilość była potrzebna, kiedy armia miała 200 tysięcy żołnierzy - mówił Klich.

Dodał, że wojskowe sanatoria pozostaną w Ciechocinku, Krynicy i Busku Zdroju, zaś w Lądku Zdroju powstanie Dom Weterana.

Szpital w Kudowie Zdroju został przekazany starostwu kłodzkiemu w całości, tzn. budynki, sprzęt i personel medyczny. Wojsko w przyszłości chce przekazać jeszcze osiem szpitali jednostkom samorządu terytorialnego bądź uczelniom medycznym.

- Najbliżej jesteśmy sfinalizowania przekazania szpitala w Elblągu, powinno odbyć się to w połowie kwietnia. Tu również szpital przejmie samorząd - mówił Klich.

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń podkreślił, że bardzo ważnym dla samorządu jest to, że szpital jest placówką rehabilitacyjną. - Tym samy pacjent w powiecie będzie miał zapewnioną całościową opiekę - od podstawowej aż po rehabilitację - dodał starosta.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum