Kto zostanie szefem wielkopolskiego oddziału NFZ?

Autor: Gazeta Wyborcza, NFZ/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2013 22:12

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił listę kandydatów na stanowisko dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Startują między innymi były szef NFZ w Szczecinie, doradcy biznesu, podatkowi, prawnik i gastrolog z Gniezna.

Kto zostanie szefem wielkopolskiego oddziału NFZ?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundusz wybiera nowego szefa oddziału, bo poprzednik - Karol Chojnacki podał się w czerwcu do dymisji. Wcześniej Chojnackiego chciała odwołać prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz. Oficjalny powód? Brak porozumienia i współpracy.

Nowego szefa wybierze centrala Funduszu. W czwartek (8 sierpnia) opublikowała listę kandydatów. Startuje osiem osób. Niektórzy kolejny raz z rzędu, np. Mariusz Jurkiewicz, który był dyrektorem zachodniopomorskiego NFZ. W 2007 roku został zatrzymany przez ABW pod zarzutem korupcji. W tym roku rozpoczął się proces w tej sprawie.

Niektóre nazwiska z listy są znane w środowisku medycznym, np. Janusz Atłachowicz to były dyrektor szpitala w Rawiczu. Inne w Poznaniu niewiele mówią, np. Joanna Martis, doradca ds. ochrony zdrowia z Żor.

Wśród nazwisk wymienia się również Włodzimierza Pilarczyka, gastrologa, byłego szefa szpitala w Gnieźnie, Dariusza Brzezińskiego z Domaszkowa, Przemysława Burego  z Suchego Lasu, Marię Stachowską z Poznania oraz Jacka Zatorskiego z Zielonej Góry.

Wcześniej mocnym kandydatem był Grzegorz Wrona, prezes samorządowej spółki Szpitale Wielkopolski, a ostatnio również dyrektor szpitala w Koninie. Ale Wrona ostatecznie nie złożył swojej kandydatury.

Oficjalnie, aby zostać dyrektorem oddziału NFZ, kandydat powinien posiadać wykształcenie wyższe magisterskie, wiedzę i doświadczenie z zakresu ochrony zdrowia. Nie może być prawomocnie skazany. 

Więcej:poznan.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum