Kto zarabia lepiej od informatyków? Zatrudnieni w produkcji farmaceutyków

Autor: oprac. RR • Źródło: rmf24.pl/Rynek Zdrowia10 maja 2021 20:30

Według danych GUS nt. wynagrodzeń w poszczególnych branżach w marcu 2021 roku, pracowników teleinformatyki wyprzedzili w zarobkach zatrudnieni w produkcji farmaceutyków.

Kto zarabia lepiej od informatyków? Zatrudnieni w produkcji farmaceutyków
Pracowników teleinformatyki wyprzedzili w zarobkach zatrudnieni w produkcji farmaceutyków. Fot. Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl

Komentując statystyki GUS z marca br., portal rmf24.pl zastrzega, że dane z pojedynczego miesiąca mogą być jednak mniej wiarygodne niż całoroczne, np. ze względu na wysokość premii. Nie ulega jednak wątpliwości, że w czasie pandemii, mimo dalszego wzrostu atrakcyjności w branży teleinformatycznej, bardziej odczuwalny wzrost wynagrodzeń dotyczył właśnie produkcji farmaceutycznej.

Pracownicy teleinformatyki mają już średnią pensję na poziomie 10500 złotych brutto, czyli 7500 złotych netto. Tymczasem 7800 na rękę zarobili średnio pracownicy innej branży, w której przeciętne wynagrodzenia urosły w ciągu roku trwania pandemii aż o 20 procent. Chodzi tu o produkcję farmaceutyków.

Z nowego raportu firmy Personnel Service wynika, że o 1200 złotych mniej brutto od informatyków zarabiali przeciętnie w zeszłym roku energetycy, czyli pracujący w działach wytwarzanie ciepła, gazu i prądu. To są dane za zeszły rok, kiedy to pensje ogólnie w gospodarce urosły o pięć procent, a teraz wzrost płac przyspieszył.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum