Kto nowym szefem śląskiego NFZ? Giełda nazwisk...

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 lipca 2012 19:03

Choć nie ogłoszono jeszcze konkursu na nowego dyrektora śląskiego OW NFZ, zakulisowa walka o dyrektorski fotel rozgorzała już na dobre - analizuje "Gazeta Wyborcza".

Na giełdzie do stanowiska dyrektora Śląskiego OW Funduszu wymieniane są cztery osoby. Głośno jest o Michale Ekkercie. Kiedyś szefował aż czterem szpitalom naraz. Teraz jest już tylko prezesem szpitala w Knurowie, który - odkąd za sprawą Ekkerta zamieniono go w spółkę - zamiast dawnych zysków ma straty - czytamy w katowickiej Gazecie Wyborczej.

Minister zdrowia może jednak postawić na bliskiego mu partyjnego kolegę Grzegorza Pisalskiego. Rok temu w ślad za Arłukowiczem Pisalski przeszedł z SLD do klubu PO. Do Sejmu się jednak nie dostał. Pisalski nie ma żadnego doświadczenia w służbie zdrowia, jednak po nowych wiceministrach zdrowia widać, że Arłukowiczowi to nie przeszkadza, a teraz ma okazję, żeby wyciągnąć do kolegi pomocną dłoń.

Trzeci kandydat to obecny p.o. szefa ŚOW NFZ - Marcin Pakulski, który dotąd był zastępcą Klosy. Pakulski celuje w fotel wiceprezesa całego NFZ, ale mimo poparcia śląskiej PO może mu się jednak to nie udać, bo w Warszawie ma sporą konkurencję.

W gronie kandydatów wymieniana jest także Iwona Łobejko, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im św. Barbary w Sosnowcu.

Wiecej: www.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum