Kryzys w szpitalu. Wypowiedzenia złożyło 12 lekarzy. Oddziałowi grozi paraliż
W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu aż 12 lekarzy ortopedów złożyło wypowiedzenia. Zostaną w placówce do końca marca i w tym czasie będą wykonywane planowe zabiegi. Co potem?

- 12 ortopedów złożyło pod koniec lutego wypowiedzenia z oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu
- Przysługuje im miesięczny okres wypowiedzenia, w związku z tym pozostaną w placówce do 31 marca – w tym czasie oddział będzie funkcjonował tak, jak dotychczas
- Po ich odejściu w szpitalu zostanie jedynie czterech lekarzy: kierownik oddziału oraz trzech rezydentów
- Lecznica już ogłosiła przetarg na udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej
12 lekarzy ortopedów złożyło wypowiedzenia. Oddziałowi grozi zamknięcie
Jak przekazuje "Echo Dnia", dwunastu ortopedów z oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu złożyło wypowiedzenia 28 lutego. Jednakże – według słów rzeczniczki szpitala Karoliny Gajewskiej, do której dotarło Radio Radom – lekarze nie podali przyczyny swojej decyzji.
Ortopedzi pracowali na umowach kontraktowych, dlatego też według zapisów przysługuje im miesięczny okres wypowiedzenia, który kończy się 31 marca. Do tego czasu oddział ten będzie funkcjonował tak, jak dotychczas – podkreśla "Echo Dnia".
Po odejściu lekarzy pozostanie na oddziale jedynie czterech lekarzy – kierownik oddziału oraz trzech rezydentów. W związku z tym pojawiają się obawy, czy oddział nie zostanie zamknięty.
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny ogłosił przetarg
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu zdążył już ogłosić przetarg na udzielanie świadczeń zdrowotnych z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej. Oprócz tego, szpital zamierza podjąć jeszcze próby porozumienia ze specjalistami, którzy zdecydowali się odejść – podaje Radio Radom.
Jak się okazuje to niejedyny w ostatnim czasie problem tej lecznicy. Radio Radom wspomniało także, że we wrześniu ubiegłego roku placówka wstrzymała przyjęcia w Klinicznym Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu – powodem były braki kadrowe.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)