Kryształowe Pióra rozdane

Autor: LJX/ rynekaptek.pl • • 23 czerwca 2017 14:04

11 edycja ogólnopolskiego Konkursu dla dziennikarzy Kryształowe Pióra została rozstrzygnięta. W tym roku pierwszą nagrodę oraz statuetkę Kryształowego Pióra otrzymało 8 dziennikarzy w czterech kategoriach, jury przyznało też 17 wyróżnień oraz jedną Nagrodę Specjalną.

Konkurs Kryształowe Pióra, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród dziennikarzy podejmujących tak wymagającą merytorycznie tematykę jaką jest zdrowie. Tegoroczna edycja obfitowała w rekordową liczbę zgłoszonych prac w czterech kategoriach, ponad 200 publikacji prasowych, artykułów internetowych oraz materiałów radiowo-telewizyjnych.

Laureatami I nagrody w kategorii "Choroby serca - rosnące zagrożenie" została Joanna Cieśla z Polityki za artykuł pt. Serce dam, w której imieniu nagrodę odebrała Agnieszka Krzemińska oraz Dorota Romanowska z Newsweeka za artykuł  pt. Złamane serce szybko się zrasta.

W kategorii "Depresja - przełamać tabu" najwyższe uznanie jury oraz I miejsce zdobyli Artur Wolski z Programu 1 Polskiego Radia za audycję pt. Depresja… to nie tylko obniżony nastrój, a także Ewelina Lis oraz Renata Kim z Newsweeka za wspólny artykuł pt. Porcelanowe aniołki.

Najwyższe uznanie jury oraz I miejsce w kategorii "Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie" zdobył Wojciech Moskal z Gazety Wyborczej za artykuł pt. Rak skóry to nie tylko czerniak.

W kategorii "Cukrzyca – wygrać z postępem choroby" najwyższe uznanie jury oraz I nagrodę otrzymała Margit Kossobudzka z Gazety Wyborczej za artykuł pt. Co jest najgorsze w cukrzycy oraz Ewa Podolska z radia TOK FM za audycję pt. Stopa cukrzycowa rozpisana na lekarza, pielęgniarkę i kilku pacjentów.

W tym roku organizatorzy konkursu wraz z Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia postanowili wręczyć również Nagrodę Specjalną dla Katarzyny Pinkosz za książkę "Wybudzenia. Powrót do życia - polskie historie", przedstawiającą doświadczenia osób, które wyszły ze śpiączki i tych, którzy nadal o to walczą, rozmowy z ludźmi, o których życiu zadecydowały sekundy: wypadek, udar czy zakrztuszenie.

Konkurs „Kryształowe Pióra” jest organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum