Krotoszyn: szpital obniża statystyki umieralności?

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 08 października 2010 19:55

Rodziny, których bliscy - bez ich zgody - zostali przewiezieni w inne miejsce twierdzą, że Szpital Powiatowy SPZOZ w Krotoszynie celowo pozbywa się śmiertelnie chorych pacjentów.

Krotoszyn: szpital obniża statystyki umieralności?
Lekarze twierdzą, że to zwykła procedura, jednak mieszkańcy powiatu uważają, że proceder ma po prostu obniżyć statystyki umieralności.

Dyrektor szpitala Paweł Jakubek wyjaśnia, że zamieszanie jest efektem likwidacji oddziału dla przewlekle chorych: jednostka przestała istnieć, ponieważ od 2010 r. NFZ przestał płacić za tego typu świadczenia. W krotoszyńskiej lecznicy interna leczy przede wszystkim pacjentów w stanach ostrych. Starsi i przewlekle chorzy, którzy wymagają innego rodzaju opieki, trafiają natomiast do Koźmina, do pododdziału krotoszyńskiej interny, który działa wprawdzie w tej miejscowości, ale wciąż w strukturach SPZOZ w Krotoszynie.

– W umowie podpisanej z krotoszyńskim szpitalem powiatowym jako miejsce leczenia chorych na choroby wewnętrzne wymieniono tylko Krotoszyn. A pacjenci są leczeni w Koźminie. Tak nie może być. Czekamy teraz na wyjaśnienie dyrekcji, ale już obecnie widać, że mamy do czynienia z nieprawidłowościami i rozważamy ukaranie szpitala – mówi Marta Banaszak-Osiewicz, rzecznik Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum