Krotoszyn: przetarg na catering posiłków dla szpitala - do siedmiu razy sztuka?

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2019 07:50

Szpital Powiatowy im. Marcelego Nenckiego w Krotoszynie od września 2018 r. do marca 2019 r. aż 7 razy organizował przetarg na dostarczanie i dystrybucję posiłków dla pacjentów. Powód? Kwoty zapłaty przedstawione przez oferentów przewyższają możliwości szpitala.

Krotoszyn: przetarg na catering posiłków dla szpitala - do siedmiu razy sztuka?
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie zakończył niedawno kolejny, 7 z rzędu przetarg na dostarczanie i dystrybucję posiłków w szpitalu. Wcześniej dostarczaniem posiłków do szpitala przez 15 lat zajmowała się jedna firma cateringowa.

Szpital zamierza wydać na posiłki ok. 2,4 mln zł. Zwycięska firma będzie świadczyła usługi przez 3 lata.

Rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie, Sławomir Pałasz wypowiadając się dla portalu naszemiasto.pl przekazał, że firmy biorące udział w kolejnych przetargach za każdym razem przedstawiały zbyt wysokie kwoty za swoje usługi w porównaniu z ilością pieniędzy, jakie szpital miał zarezerwowane na ten cel w budżecie.

- To było głównym powodem unieważniania postępowań. Poza tym, były też przypadki, w których na etapie weryfikacji ofert, firmy nie spełniały wymagań określonych w specyfikacji przez szpital, składały niekompletną dokumentację albo nie dopełniały obowiązku związanego z wpłaceniem wadium w wyznaczonym czasie i wysokości. Na jeden przetarg nie zgłosił się żaden oferent, co również skutkowało jego unieważnieniem - powiedział rzecznik szpitala.

Rozstrzygnięcie przetargu ma być znane niebawem. Catering posiłków dla pacjentów szpitala wymaga dostarczania ich zawsze w wyznaczonych godzinach, z zachowaniem ciągłości dostaw przez wszystkie dni roku, pięć razy w ciągu dnia. Są dni, w których w szpitalu jest zamawianych ponad 20 diet z zachowaniem wykluczeń żywieniowych.

 Firma, która do tej pory dostarczała posiłki przekonuje, że składa oferty wyższe niż propozycja szpitala, gdyż "należałoby się zastanowić czy za niska cena za posiłki będzie odpowiednia do oczekiwanej jakości".

Więcej: krotoszyn.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum