Krosno: ordynator zwolniony, przyjęcia na oddział wstrzymane

Autor: PAP, Gazeta.pl, DMX/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2011 12:44

W Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie dyrekcja wstrzymała do odwołania przyjmowanie pacjentek na oddział ginekologiczno-położniczy oraz wykonywanie planowych zabiegów. Powodem jest dyscyplinarne zwolnienie ordynatora i brak jego następcy.

Krosno: ordynator zwolniony, przyjęcia na oddział wstrzymane

Dyrektor szpitala Mirosław Leśniewski złożył też do wojewody wniosek o zawieszenie działalności oddziału ginekologiczno-położniczego. Jego zdaniem oddział nie może prawidłowo funkcjonować bez ciągłości kierownictwa.

Jak powiedział we wtorek (12 kwietnia) PAP Mirosław Leśniewski, na oddziale pracuje ośmiu lekarzy i żaden z nich nie zgodził się na przejęcie obowiązków ordynatora. Dyrektor zapewnił jednak, że trwają poszukiwania jego następcy.

– Odmówili na piśmie, podając powody osobiste, zdrowotne. W tej chwili w poszukiwaniach nie ograniczam się już nawet do województwa, ale szukam w całym kraju kogoś, kto choć na chwilę zgodzi się pokierować oddziałem – mówił dyrektor.

Leśniewski nie potwierdził ani nie zaprzeczył medialnym doniesieniom, że powodem zwolnienia ordynatora było pozostawienie w brzuchu operowanej pacjentki chusty, a także niepoinformowanie o reoperacji dyrektora placówki. Dyrektor zaznaczył jedynie, że ordynator zapowiedział skierowanie sprawy do sądu.

Z nieoficjalnych informacji podanych przez Gazetę Wyborczą wynika, że powodem zwolnienia był błąd w sztuce, do jakiego doszło w czasie operacji wykonywanej przez ordynatora oraz fakt, że lekarz nie poinformował od razu dyrektora szpitala.

1 marca ordynator Marek Pelc operował pacjentkę, u której, jak się później okazało, pozostała w jamie brzusznej serweta operacyjna. Jak tłumczył lekarz po operacji, nie miał żadnych powodów do obaw, ponieważ instrumentariuszki przeliczyły sprzęt i według nich wszystko się zgadzało. Taka informacja znalazła się także w protokole po operacji.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum