Krosno: nie ma zgody na zamykanie oddziałów

Autor: nowiny24.pl/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2011 10:52

Rada Społeczna Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie nie wyraziła zgody na zamknięcie trzech oddziałów, którym grozi zawalenie sufitów. Dyrektor poszukuje nowego rozwiązania.

Krosno: nie ma zgody na zamykanie oddziałów

Jak podają Nowiny24, w 50 pomieszczeniach, w tym na salach chorych, krośnieńskiego szpitala tynki odklejają się od sufitów i grożą odpadnięciem. Problem dotyczy ok. 10 proc. całej powierzchni sufitów. Najtrudniejsza sytuacja jest na oddziałach kardiologicznym, neurologicznym i okulistycznym. 

Według opinii dyrektora placówki, najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby zawieszenie na okres remontu pracy trzech oddziałów, gdzie tynki sufitowe są w najgorszym stanie. Na takie rozwiązanie nie wyraziła zgody rada społeczna krośnieńskiego szpitala, zobowiązując dyrektora do szukania alternatywnego sposobu rozwiązania problemu. 

Szef szpitala, na razie nie ma pomysłu, jak wyjść z tej patowej sytuacji. W zaistniałej sytuacji problemem może być też znalezienie ekipy, która w pełni sezonu przeprowadzi szybki remont.

www.nowiny24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum