Krosno: lekarze wycofują wypowiedzenia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 listopada 2009 13:45

Lekarze z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie wycofują dzisiaj (30 listopada) wypowiedzenia z pracy. To rezultat rezygnacji Mariusza Kocója ze stanowiska dyrektora placówki.

– Wracamy do normalnej pracy, w normalnych warunkach, a pacjenci mają normalny szpital – powiedział agencji w poniedziałek szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w krośnieńskim szpitalu Paweł Wołejsza.

Pod koniec sierpnia br. lekarze skonfliktowani z dyrektorem złożyli masowo wypowiedzenia z pracy, których wycofanie warunkowali odwołaniem dyrektora placówki. Ich zdaniem, współpraca z nim była niemożliwa, zarzucali mu despotyzm. Termin wypowiedzeń umowy o pracę mija w poniedziałek. Jak dodał Wołejsza do końca dnia wszystkie powinny zostać wycofane.

Dyrektor Kocój w piątek złożył rezygnację ze stanowiska, a zarząd województwa ją przyjął. Na stanowisko dyrektora krośnieńskiego szpitala powołał Mirosława Leśniewskiego, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego w Rzeszowie. Teraz to stanowisko zarząd zaproponował Kocójowi, który, zamierza je przyjąć.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum