Krosno: lekarze nie wycofają wypowiedzeń, ale nie opuszczą pacjentów?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 listopada 2009 12:24

Choć lekarze z Podkarpackiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Krośnie nadal uzależniają wycofanie wypowiedzeń od odwołania dyrektora placówki, z którym współpraca - ich zdaniem - jest niemożliwa, jednocześnie zapowiadają w swoim apelu, że nie odejdą od łóżek pacjentów i nie pozwolą na likwidację placówki.

Jak powiedziała PAP Irena Zielińska ze związku zawodowego lekarzy w szpitalu, lekarze jeszcze nie wiedzą, w jaki sposób zapewnią opiekę po terminie wypowiedzeń, ale zrobią to na pewno.

Lekarze zarzucają dyrektorowi despotyzm, a w apelu podkreślili także, że ich protest jest sprzeciwem wobec manipulacji, kłamstwa i niekompetencji dyrektora Mariusza Kocója, który realizację programu naprawczego stworzonego przez poprzedników przedstawia jako własne, autorskie osiągnięcie.

Dyrektor Kocój powiedział PAP, że na czwartek przygotuje opinię prawną w sprawie zapewnień lekarzy, że nie odejdą od łóżek pacjentów po upływie terminu wypowiedzeń, czyli gdy nie będą już pracownikami szpitala.

Dodał też, że czwartek jest ostatnim dniem na porozumienie. Gdy mediacje nie przyniosą rezultatów, konieczna będzie ewakuacja pacjentów. Dyrektor czeka jeszcze na opinię wojewody w sprawie wygaszania oddziałów. Rzecznik wojewody Wiesław Bek zapewnił, że decyzja w tej sprawie zapadnie także w czwartek.

Od ubiegłego tygodnia szpital nie przyjmuje pacjentów na planowe zabiegi w związku z przygotowywaniem do wygaszania pracy oddziałów. Przyjmowane są przypadki nagłe, pilne i ostre.

Konflikt w krośnieńskim szpitalu trwa od dłuższego czasu. Pod koniec sierpnia lekarze złożyli wypowiedzenia umów o pracę. Ich termin upływa 30 listopada.

Dotychczasowe rozmowy i mediacje nie przyniosły kompromisu. Kolejne mediacje zaplanowano na czwartek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum