Krosno Odrzańskie: z radnymi o sytuacji szpitala

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2010 13:48

O planach NZOZ Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego dyskutowali radni powiatowi.

W szpitalu są 183 łóżka, w Gubinie – 104, a w Krośnie – 79. W pierwszym z miast umieszczono oddział anestezjologiczny i intensywnej terapii, chirurgiczny, dziecięcy i ginekologiczno-noworodkowy. W Krośnie jest oddział internistyczny, zakład opiekuńczo-leczniczy oraz będą wykonywane planowane zabiegi chirurgiczne i ginekologiczne. W obu miastach rozmieszczone są poradnie. Większość laboratoriów znajduje się natomiast w Krośnie. Od stycznia hospitalizowano 4 tysiące osób.

Dodatkowo poradnia kardiologiczna została już zakontraktowana. To samo ma być z  poradnią diabetologiczną. Jeszcze w tym roku mają być przeprowadzone remonty pomieszczeń po administracji i przeniesienie tam zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Kiedy spółka zaczęła zarządzać od nowego roku lecznicą, okazało się, że może liczyć na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w wysokości 17 mln zł, to mniej niż rok temu, kiedy to szpital miał do dyspozycji 21 mln zł. Na pocieszenie niejako zostaje 600 tys. złotych z tytułu nadwykonań, które ma otrzymać szpital.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum