Krosno Odrzańskie: szpitala nie ma już od trzech miesięcy...

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2017 10:55

Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ uspokaja, że świadczenia szpitalne dla mieszańców są zabezpieczone i wymienia listę placówek, do których mogą się udać po pomoc.

Krosno Odrzańskie: szpitala nie ma już od trzech miesięcy...
Fundusz zapewnia, że świadczenia szpitalne dla mieszańców Krosna Odrzańskiego są zabezpieczone. Fot. Archiwum

Jak podaje Gazeta Lubuska, do czasu ponownego otwarcia szpitala w Krośnie Odrzańskim, świadczenia szpitalne (oddziały chirurgii i chorób wewnętrznych) realizuje 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Żarach. Pozostałe świadczenia (oddział pediatrii i położnictwa) wykonuje Szpital Na Wyspie w Żarach.

W Krośnie Odrzańskim zabezpieczono także świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Ponadto w grudniu 2016 r. LOW NFZ ogłosił postępowania konkursowe na brakujące poradnie specjalistyczne i w efekcie  zakontraktowano nowe poradnie (kardiologiczną i ginekologiczno-położniczą w Krośnie Odrzańskim) oraz zwiększono kontrakty w innych poradniach.

Takich miejsc jest kilkanaście, podaje dziennik. Nie zmienia to jednak faktu, że choć NFZ uważa że zrobił wszystko co mógł, to brak szpitala daje się we znaki mieszkańcom Krosna Odrzańskiego.

Więcej: gazetalubuska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum