Krosno Odrzańskie: starostwo uspokaja - szpital będzie działał

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2017 08:45

Wszystkim nam zależy na rozwoju szpitala w Krośnie Odrzańskim i Gubinie, zależy nam na otwieraniu kolejnych oddziałów, ponieważ ich działalność wiąże się z finansowaniem z NFZ. Informowanie, że szpital upadnie jest mocno krzywdzące - uważa wicestarosta krośnieński Tomasz Kaczmarek.

Krosno Odrzańskie: starostwo uspokaja - szpital będzie działał
Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim uspokaja, że szpital będzie funkcjonował. - Zbyt wiele sił, pieniędzy i zaangażowania już za nami, by rezygnować - mówi wicestarosta Tomasz Kaczmarek. Fot. Archiwum

Jak przypomina Gazeta Lubuska, w ostatnim czasie na światło dzienne wyszło pismo, przygotowane przez jednego z lekarzy, pod którym podpisał się prawie cały personel szpitala. Pracownicy wskazywali w nim, że organizacja osamotnionego oddziału wewnętrznego w Gubinie, podczas gdy pozostałe oddziały będą znajdować się w Krośnie, to nielogiczne i bardzo drogie rozwiązanie.

Dodatkowo obecny prezes Zachodniego Centrum Medycznego, Zbigniew Baś, złożył wypowiedzenie. Nie zgadzał się on z wizją utworzenia szpitala w dwóch miastach w obecnym kształcie.

Wicestarosta Tomasz Kaczmarek przyznaje, że list pracowników szpitala był zaskoczeniem. Zapewnia, że starostwu zależy na rozwoju szpitala, a informowanie, że szpital upadnie jest mocno krzywdzące i przykre.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum