Krosno Odrzańskie: reaktywowany szpital powiatowy zabiega o kontrakt

Autor: Gazeta Lubuska, RZ/Rynek Zdrowia • • 12 września 2017 20:12

Starostwo powiatowe w Krośnie Odrzańskim stara się wywalczyć dla Zachodniego Centrum Medycznego w Krośnie Odrzańskim i Gubinie większy kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Krosno Odrzańskie: reaktywowany szpital powiatowy zabiega o kontrakt
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak dotąd nie udało się utworzyć oddziału wewnętrznego w Gubinie. Zasadniczy powód, to brak personelu.

Jak podaje Gazeta Lubuska, spółka samorządowa liczy na wsparcie, m.in. urzędu marszałkowskiego. W sejmiku złożono interpelację ws. pomocy finansowej dla szpitala na zakup sprzętu.

Powrócił też pomysł współpracy ze 105. Szpitalem Wojskowym w Żarach.

Jak przypomina dziennik, jeszcze przed założeniem samorządowej spółki Zachodnie Centrum Medyczne rozważano utrzymanie szpitala w lokalizacji w Krośnie Odrzańskim. Natomiast w Gubinie miałby powstać szpital podlegający 105. Szpitalowi Wojskowemu w Żarach. Plan jednak upadł i zdecydowano się na powołanie spółki i prowadzenie szpitala w dwóch miastach.

Przypomnijmy, że Szpital w Krośnie Odrzańskim przestał funkcjonować 1 listopada 2016 r. Po ośmiu latach prowadzenia przez prywatną spółkę - Grupę Nowy Szpital - placówka została ponownie przejęta przez samorząd. To precedensowy w kraju przypadek, kiedy przy zmianie podmiotu zarządzającego doszło do przerwania działalności lecznicy. Trwa niełatwa próba jej wznowienia.

13 stycznia br. oficjalnie zaczęła działać spółka samorządowa Zachodnie Centrum Medyczne (utworzona przez powiat krośnieński i miasto Gubin). Po półrocznej przerwie szpital w Krośnie Odrzańskim ponownie wznowił działalność. Formalne wznowienie działalności lecznicy nastąpiło 28 kwietnia 2017 r.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze