gazetalubuska.pl/Rynek Zdrowia | 17-01-2017 09:38

Krosno Odrzańskie: jest Zachodnie Centrum Medyczne, jest prezes

13 stycznia oficjalnie zaczęła działać spółka Zachodnie Centrum Medyczne. Lecznica ma oddziały w dwóch miastach - w Krośnie Odrzańskim i Gubinie.

Krosno Odrzanskie, to bodaj pierwszy przypadek "odwróconej" prywatyzacji szpitala. Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Prezesem spółki został Wojciech Włodarski, który wcześniej pełnił funkcję prezesa Szpitala Powiatowego w Słubicach.

Mirosław Glaz, starosta powiatu krośnieńskiego, ocenił, że Włodarski się sprawdzi. Ma odpowiednie doświadczenie. Przygotowywał zmiany związane ze szpitalem, do których ma w niedalekiej przyszłości dojść.

Jak zauważa Gazeta Lubuska, plany dotyczące szpitala w powiecie krośnieńskim są ambitne. - Wydaje mi się, że jest to pierwszy projekt w Polsce, w którym staramy się odwrócić proces prywatyzacji. Nie jest to oczywiście łatwe - stwierdził nowy prezes Zachodniego Centrum Medycznego.

Przypomnijmy, że w grudniu 2016 r. na dwóch nadzwyczajnych sesjach w Gubinie i Krośnie Odrzańskim radni zdecydowali o powstaniu spółki samorządowej, która powołała do życia Zachodnie Centrum Medyczne.

Szpital po kilku latach prowadzenia placówki przez Grupę Nowy Szpital został ponownie przejęty przez samorząd. Wcześniej Zachodnie Centrum Medyczne, podczas zarządzania przez prywatnego operatora, nosiło nazwę Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego.

Czytaj: www.gazetalubuska.pl