Kraska: na koniec stycznia ograniczymy liczbę łóżek covidowych do 28 tysięcy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 stycznia 2021 08:21

Na koniec stycznia ograniczymy liczbę tzw. łóżek covidowych, przeznaczonych dla zakażonych koronawirusem do 28 tys. – poinformował w piątek (22 stycznia) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dalszy plan zakłada zejście do poziomu 25 tys. - podał.

Kraska: na koniec stycznia ograniczymy liczbę łóżek covidowych do 28 tysięcy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Prowadzimy w tej chwili tzw. odmrażanie łóżek covidowych. W szczycie epidemii te łóżka były praktycznie wypełnione w 100 proc. To było ponad 35 tys. łóżek przeznaczonych dla pacjentów covidowych - powiedział na antenie radiowej Jedynki wiceminister Kraska.

- Do końca stycznia schodzimy do 28 tys. łóżek. Mamy następny plan, by jeszcze ograniczyć te łóżka do 25 tys., przeznaczonych czysto dla pacjentów covidowych, zakażonych koronawirusem - dodał.

Wiceminister wyjaśnił, że "uwolnienie" łóżek jest potrzebne, bo Polacy chorują nie tylko na COVID-19, ale także na inne choroby.

- Chcemy zwiększyć dostęp do pozostałych usług medycznych. Szczególnie, że mamy w zapasie szpitale tymczasowe, które są puste i daj Boże, by dalej były puste. Ale jeśli będzie trzeba, to je wykorzystamy - powiedział wiceminister.

W czwartek ministerstwo informowało, że na 30 tys. 503 łóżka przygotowane dla pacjentów covidowych zajętych jest 14 928.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze