Krapkowice: NZOZ ma już nowego prezesa

Autor: Nowa Trybuna Opolska, AK/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2009 10:26

Ilona Mróz w lipcu obejmie stanowisko prezesa Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Krapkowickie Centrum Zdrowia ( woj. opolskie)

Stanowisko to piastował wcześniej Bronisław Szczeciński, który złożył rezygnację 23 kwietnia z powodów zdrowotnych. Od 1 marca lecznica działa jako spółka prawa handlowego. Nowa prezes wygrała rywalizację z 4 innymi kandydatami na to stanowisko.

Jest absolwentką wydziału ekonomii Uniwersytetu Opolskiego, ukończyła studia podyplomowe z zakresu ochrony zdrowia w Katowicach. Przez cztery lata była główną księgową w Powiatowym Centrum Zdrowia SA w Kluczborku, od września 2008 r. pracowała w Powiatowym Centrum Medycznym sp z o.o. w Wieruszowie (łódzkie) gdzie równocześnie była zastępcą dyrektora do spraw administracyjno - finansowych, główną księgową i prokurentem.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Krapkowicach powstał w 1972 roku. Przed przekształceniem w spółkę prawa handlowego, w 2008 r. miał kilkanaście milionów długu. Nowa prezes spółki stoi przed wyzwanie poprawy sytuacji ekonomicznej placówki.

Jak już podawaliśmy wcześniej szpital w Krapkowicach jako jeden z pierwszych skorzystał z tzw. rządowego planu B i przekształcił się w spółkę prawa handlowego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum