Krakowskie szpitale o trudnościach po przeprowadzce SU: jesteśmy w zupełnie nowej sytuacji

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2020 08:57

Przenosiny SOR-u Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie do nowej siedziby w Prokocimiu spowodowały trudności w oddziałach ratunkowych oraz izbach przyjęć (jest ich w sumie w Krakowie 9) innych lecznic, zwłaszcza tych położonych bliżej centrum miasta.

Lecznice potrzebują obecnie większej liczby personelu oraz większych środków Fot. Archiwum

Jak mówi Agnieszka Marzęcka, rzecznik Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im Gabriela Narutowicza w Krakowie, we wtorek, gdy przeprowadzał się SOR Szpitala Uniwersyteckiego, oddział ratunkowy miał blisko 90 proc. więcej pacjentów niż zwykle. Później sytuacja się poprawiła, ale nadal jest ich o ok. 30 proc. więcej niż w innych dniach - informuje rmf24.pl

Z kolei Marcin Mikos, wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im Józefa Dietla w Krakowie zaznacza, że we wtorek trzeba było potroić liczebność zespołu, bo pacjentów było 100 proc. więcej niż zwykle. Obecnie jest ich więcej o 25 proc.

Dyrektor przypomina, że jego szpital położony jest obecnie najbliżej rynku, a osoby starsze mieszkające w centrum Krakowa oraz turyści nie pojadą raczej do Szpitala Uniwersyteckiego znajdującego się obecnie na peryferiach miasta, ale do najbliższego w centrum. To nowa sytuacja, wymagająca zwiększenia liczby personelu i wydatków m.in. na badania laboratoryjne.

Więcej: rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum