Krakowski Szpital Specjalistyczny od września nie ma dyrektora

Autor: Dziennik Polski24/Rynek Zdrowia • • 05 grudnia 2019 10:53

Krakowski Szpital Specjalistyczny od połowy września nie ma dyrektora. Pierwszy konkurs na to stanowisko zakończył się fiaskiem. Teraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosił kolejny, mając nadzieję, że uda się wyłonić nowego dyrektora. Nabór kandydatów potrwa do połowy grudnia.

Krakowski Szpital Specjalistyczny od września nie ma dyrektora
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Fot. Archiwum

We wrześniu  dr Anna Prokop-Staszecka, kierująca lecznicą przez dziewięć ostatnich lat, złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. W tej sytuacji zarząd województwa, do którego należy placówka, pełnienie obowiązków dyrektora powierzył doc. Stanisławowi Rumianowi, lekarzowi z Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej.

10 września ogłoszono też konkurs dla kandydatów zainteresowanych tym stanowiskiem. Do konkursu przystąpiły cztery osoby. W wyniku rozstrzygnięć stanowisko dyrektora zdecydowano się powierzyć obecnemu p.o. dyrektora, doc. Rumianowi. Niestety do podpisania umowy nie doszło z powodu utraty zaufania spowodowanej poświadczeniem nieprawdy.

Doc. Rumian w dniu powierzenia mu pełnienia obowiązków dyrektora poświadczył nieprawdę w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej.

W tej sytuacji p.o. dyrektora szpitala została mgr Lucyna Stanuch, która wcześniej była zastępcą dyrektora ds. finansowych i administracyjnych. Będzie ona pełnić obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

Więcej: dziennikpolski24.pl 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum