Kraków: zakończył się drugi, ważny etap przeprowadzki szpitala uniwersyteckiego

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 09 stycznia 2020 21:35

Niemal wszystkie uniwersyteckie kliniki działają już w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego 2. W ciągu trzech dni bezpiecznie przetransportowano 100 ponad pacjentów, w tym wielu w stanie ciężkim.

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu. Fot. Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Jak wylicza Gazeta Krakowska, w czwartek (9 stycznia) do nowoczesnego kompleksu medycznego, który powstał w Prokocimiu przeprowadzili się specjaliści urologii, którzy dotychczas przyjmowali pacjentów w budynku przy ul. Grzegórzeckiej 18, anestezjologii i intensywnej terapii (z ul. Kopernika 50), otolaryngologii (z ul. Śniadeckich 2), ginekologii i onkologii (z ul. Kopernika 23) oraz kardiologii i elektrokardiologii interwencyjnej (z ul. Kopernika 17).

Transportu na południe Krakowa wymagało 17 pacjentów przebywających na tych oddziałach. Łącznie w ciągu trzech dni drugiej tury operacji „przeprowadzka” do innowacyjnego kompleksu medycznego ambulansami z ratownikami bądź lekarzami na pokładzie przewieziono ponad 100 chorych.

Na zmianę siedziby czekają jeszcze hematologia i endokrynologia, które w centrum miasta mają zostać do połowy roku - w dedykowanym im pomieszczeniach trwają bowiem ostatnie prace wykończeniowe.

Więcej: gazetakrakowska.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum