Kraków: zagraniczni eksperci o bezpieczeństwie polskich pacjentów

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2013 09:32

W czwartek (6 czerwca) w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca pobyt w naszym kraju czterech menedżerów europejskich, zaproszonych przez Polską Federację Szpitali w ramach Programu Hope Exchange.

Kraków: zagraniczni eksperci o bezpieczeństwie polskich pacjentów

Polska Federacja Szpitali, jako akredytowany w Polsce przedstawiciel Europejskiej Federacji Szpitali, oddelegowała troje menadżerów z polskich szpitali na staże do różnych krajów europejskich. Z kolei do Polski przyjechało z zagranicy czterech fachowców zajmujących się zarządzaniem w ochronie zdrowia: Jose Trigo, farmaceuta szpitalny i koordynator programów jakościowych z Hiszpanii; jego rodaczka Olivia Perez Corral, antropolog i coach medyczny pracujący w obszarze zdrowia publicznego; Jasmina Savic-Joksimovic (Serbia), w swoim kraju dyrektor Centrum Planowania i Organizacji Centrum Klinik oraz Inger Bodin ze Szwecji, manager zasobów ludzkich i koordynatorka rozwoju zawodowego personelu medycznego.

Podczas czwartkowej konferencji podzielą się oni uwagami na temat polskiej ochrony zdrowia, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa pacjenta, który jest tematem wiodącym tegorocznej wymiany menedżerów.

Program Hope Exchange działa od 1981 r., ale Polska w pełnym wymiarze uczestniczy w nim po raz pierwszy. Jest adresowany do profesjonalistów, którzy odpowiedzialni są za zarządzanie w rozmaitych obszarach systemu ochrony zdrowia.

Uwieńczeniem Hope Exchange Program będzie Szczyt Europejskiej Federacji Szpitali Hope Agora w Hadze w dniach 10-13 czerwca 2013 r. Podczas spotkania goście, którzy odwiedzili polskie szpitale, przedstawią swoje obserwacje kilkuset uczestnikom programu z całej Europy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum