Kraków: z powodu komunikacyjnego chaosu szpital zmieni siedzibę?

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 10 września 2018 09:19

Z powodu problemów z dojazdem, m.in. karetek, do Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie, dyrekcja placówki zabiegała o przekwalifikowanie ul. Skarbowej i Czystej na drogi wewnętrzne, jednak radni nie zgodzili się na zmiany. Szpital zapowiada, że złoży w tej sprawie ponowny wniosek lub... zmieni siedzibę.

FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

Dyrekcja szpitala im. Dietla przyznaje, że jeśli nadal karetki będą mieć problem z dojazdem, to placówce grozi przeprowadzka. Na razie zapowiada, że jeszcze raz wystąpi do władz miasta o zmianę organizacji ruchu. Pierwszy wniosek radni odrzucili 29 lipca br.

Jak czytamy w Dzienniku Polskim, szpital nie wyobraża sobie funkcjonowania w obecnej sytuacji - o dojazd do placówki "walczą" nie tylko karetki, ale też auta chorych i ich rodzin. 

Niektórzy mieszkańcy i radni zwracają jednak uwagę, że zamknięcie ulic de facto będzie oznaczać likwidację na nich strefy płatnego postoju i w ten sposób powstałyby miejsca parkingowe dla pracowników szpitala, za które nie będą musieli płacić.

Jak mówi Marcin Mikos, zastępca dyrektora szpitala im. Dietla, jeżeli nie uda się rozwiązać problemu, to będzie rozważane przeprowadzenie lecznicy na działkę przy ul. Kapelanka. To nieruchomość należąca do władz województwa - obecni mieści się w niej hotel „Start”, centrum monitorowania jakości i szpitalne archiwa. Inne rozwiązanie, to usunięcie ostatniego skweru zieleni przed szpitalem i utworzenie na nim komunikacyjnego zaplecza.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum