Kraków: wkrótce uruchomią oddział otolaryngologii

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 25 maja 2010 15:26

Na oddziale wewnętrznym Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie chorzy leżą na korytarzu, bo trwają inwestycje.

Dyrekcja szpitala ograniczyła liczbę łóżek na oddziałach chorób wewnętrznych, by wygospodarować w głównym budynku szpitala pomieszczenia na oddział otolaryngologii.

W efekcie liczba miejsc na I Oddziale Chorób Wewnętrznych zmniejszyła się z 72 do 42, a nowy oddział otolaryngologii od kilku miesięcy stoi pusty. Chorzy leżą na korytarzu.

Jak zapewnił nas Leszek Góra, rzecznik prasowy krakowskiego szpitala, oddział otolaryngologii nie został jeszcze uruchomiony, ponieważ zabrakło pieniędzy na jego wyposażenie. – Problem jednak jest rozwiązywany – mówi rzecznik. – Przetarg na dostawę  sprzętu został już rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy 500 tys. zł z budżetu miasta.

Na pytanie o leżących na korytarzach pacjentów Leszek Góra odpowiada, że szpital stara się niwelować niedogodności i uprzedzać pacjentów, że 1-2 dni będą musieli spędzić na korytarzu.

Góra zapewnia, że to przejściowe kłopoty. W szpitalu trwają inwestycje, które z powodów formalnych przeciągają się.

– Nie zgadzamy się na limitowanie zdrowia pacjentów zza biurka, jak to czyni NFZ. Pieniądze są takie, że nie zostaje na inwestycje i musimy czekać na fundusze z miasta, które jest organem założycielskim. A to trwa, bo oni też mają swoje procedury – dodaje rzecznik placówki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum