Kraków: unijne wsparcie dla bonifratrów na projekt europejskiej sieci współpracy

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2011 14:51

Krakowski szpitala otrzymał unijne dofinansowanie na realizację projektu "Szpital Bonifratrów w Krakowie w partnerskiej sieci współpracy placówek medycznych Europy i regionu". Całkowita wartość projektu wynosi ponad 1,8 mln zł.

Kraków: unijne wsparcie dla bonifratrów na projekt europejskiej sieci współpracy
Projekt umożliwi placówce nawiązanie współpracy ze specjalistami z krajów UE w zakresie wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w wysokospecjalistycznej opiece medycznej. Projekt pozwoli też na tworzenie programów profilaktycznych oraz stosowanie nowoczesnych standardów zarządzania lecznicami.

Szpital Zakonu Bonifratrów im. Jana Grandego w Krakowie będzie realizował program w kooperacji z bonifraterskimi szpitalami w Linz, Bratysławie i Brnie, a także z partnerami z Małopolski, tj. Fundacją Badania Nad Miażdżycą Zarostową Tętnic Kończyn Dolnych oraz Stowarzyszeniem Centrum Badań Interdyscyplinarnych i Promocji Nauki im. prof. Jerzego Stachury.

W projekcie uczestniczyć będą specjaliści z zakresu chirurgii ogólnej i videochirurgii, chirurgii naczyniowej i endowaskularnej, angiologii, endoskopii, pielęgniarstwa chirurgicznego i angiologicznego, a także menedżerowie zarządzający placówkami medycznymi.

W ramach projektu zaplanowano wyjazdy studyjne, warsztaty oraz konferencje poświęcone prezentacji nowoczesnych technik w chirurgii naczyń i chirurgii ogólnej. Zasadniczą częścią tych konferencji będą toczące się równolegle w salach konferencyjnych wykłady oraz interaktywne, transmitowane na żywo zabiegi operacyjne z bloków operacyjnych i pracowni terapii wewnątrznaczyniowej Szpitala Bonifratrów w Krakowie.

W ramach projektu szpital we współpracy z partnerami krajowymi planuje opracowanie założeń pięciu programów profilaktycznych w obszarach chorób cywilizacyjnych. Na potrzeby realizacji projektu powstanie specjalistyczna platforma internetowa, umożliwiająca wymianę doświadczeń i wiedzy online.

Projekt jest współfinansowany przez UE z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu wynosi 1 816 165,47 zł, w tym kwota dofinansowania z MRPO: 1 521 073,98 zł, natomiast wkład własny: 295 091, 49 zł. Projekt realizowany będzie do grudnia 2012 roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum