Kraków: tak kontraktowano w szpitalu psychiatrycznym

Autor: PM, Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2011 11:36

Oddział leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych Szpitala Specjalistycznego im. dr. J. Babińskiego podpisał kontrakt z Funduszem na ubiegłorocznych warunkach finansowych.

Kraków: tak kontraktowano w szpitalu psychiatrycznym
Jak podaje Dziennik Polski, NFZ chciał zmniejszyć stawkę za leczenie pacjentów z psychozą alkoholową. Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. dr. J. Babińskiego w Krakowie zaprotestowała, tłumacząc, że już w 2010 r. szpital dopłacał do funkcjonowania oddziału.

Dotychczas Fundusz płacił oddziałowi 10,5 zł za punkt, czyli 199,5 zł za dzień pobytu pacjenta, a w 2011 r. chciał płacić 10 zł za punkt. Tymczasem leczenie pacjenta kosztuje - według wyliczeń szpitala – co najmniej 247 zł za dzień.

Od 3 stycznia oddział leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych był zamknięty. W dniu 13 stycznia szpital podpisał kontrakt na 2011 r.

– Pierwsi pacjenci zostaną ponownie przyjęci 15 stycznia. Cieszymy się, że udało się podpisać kontrakt na ten oddział, martwimy się zmniejszonymi kontraktami dla oddziałów psychiatrycznego oraz dziennego oddziału psychiatrycznego rehabilitacyjnego. W przypadku tego drugiego liczba łóżek została zmniejszona z dwudziestu do sześciu. Można powiedzieć, że oddział ten zachował się w formie szczątkowej – zaznacza w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Marzena Grochowska, dyrektor szpitala.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum